Lot: 1

Current Price: 1,500 TL Starting Bid: 1,500 TL Estimated: TL Losing Winning

Avrupa Gümüş Tuzluk

Avrupa gümüş damgalı tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal cam kaşığı ile birliktedir. Ağırlık: 31gr

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Avrupa Gümüş Tuzluk-Avrupa gümüş damgalı tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal cam kaşığı ile birliktedir. 

Ağırlık: 31gr

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Avrupa Gümüş Tuzluk-Avrupa gümüş damgalı tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal cam kaşığı ile birliktedir. Ağırlık: 31gr

  TLSold
 • Çift kuş Figürlü Bardak-Pedestal ayak, ağız kısımları geniş, üzeri komple altın işleme kuş ve çiçek bezemeli çift şerbet bardağı. (Osmanlı için özel yapım) 

Yükseklik: 13cm 
Çap: 8cm

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Çift kuş Figürlü Bardak-Pedestal ayak, ağız kısımları geniş, üzeri komple altın işleme kuş ve çiçek bezemeli çift şerbet bardağı. (Osmanlı için özel yapım) Yükseklik: 13cm Çap: 8cm

  TLSold
 • Çanakkale Sürahi-19. Yüzyılda Çanakkale' de kırmızı kil toprağından yapılmış, kendine has özgün modelleriyle tüm dünyada pazar bulmuş bir seramiktir. Tek renk sırlama tekniği ve farklı renklerde akıtma teknikleriyle süslenmiş bir seramiktir.

(Çanakkale testiler erkek ve dişi olmak üzere ikiye ayrılır. Doğum yapan kadınların lohusa şerbetlerini dağıtmakta kullanılmış olup, erkek çocuğu olanlara erkek testi, kız çocuğu olanlara dişi testi ile ikram edilen şerbetten doğan çocuğun cinsiyeti anlaşılırdı.)

Yükseklik: 34cm

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Çanakkale Sürahi-19. Yüzyılda Çanakkale' de kırmızı kil toprağından yapılmış, kendine has özgün modelleriyle tüm dünyada pazar bulmuş bir seramiktir. Tek renk sırlama tekniği ve farklı renklerde akıtma teknikleriyle süslenmiş bir seramiktir. (Çanakkale testiler erkek ve dişi olmak üzere ikiye ayrılır. Doğum yapan kadınların lohusa şerbetlerini dağıtmakta kullanılmış olup, erkek çocuğu olanlara erkek testi, kız çocuğu olanlara dişi testi ile ikram edilen şerbetten doğan çocuğun cinsiyeti anlaşılırdı.) Yükseklik: 34cm

  TLSold
 • Osmanlı Rum Resmi-19. yy Osmanlı Rum erkek tasviri. Gravür tarzında guaj boya ile yapılmış ahşap çerçeveli ve paspartulu.

Not: İmzası mevcut değildir.

Dış Yükseklik: 30.5cm
Dış Genişlik: 25.5cm
İç Yükseklik: 16cm
İç Genişlik: 11.5cm

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Osmanlı Rum Resmi-19. yy Osmanlı Rum erkek tasviri. Gravür tarzında guaj boya ile yapılmış ahşap çerçeveli ve paspartulu. Not: İmzası mevcut değildir. Dış Yükseklik: 30.5cm Dış Genişlik: 25.5cm İç Yükseklik: 16cm İç Genişlik: 11.5cm

  TLSold
 • Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  TLSold
 • Gümüş Zarf ve Fincan Takımı-19. yy. Osmanlı dönemine ait beş adet fincan ve tuğralı (Abdülhamit) gümüş zarfları.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Gümüş Zarf ve Fincan Takımı-19. yy. Osmanlı dönemine ait beş adet fincan ve tuğralı (Abdülhamit) gümüş zarfları.

  TLSold
 • Kütahya Sürahi-20. yy başlarına ait, Osmanlı Kütahya çini sürahi. Döneminin renk ve işçilik özelliklerini yansıtan, lotus deseni süslemeli zarif bir fenomendir.

Yükseklik: 28cm
Çap: 14cm

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Kütahya Sürahi-20. yy başlarına ait, Osmanlı Kütahya çini sürahi. Döneminin renk ve işçilik özelliklerini yansıtan, lotus deseni süslemeli zarif bir fenomendir. Yükseklik: 28cm Çap: 14cm

  TLSold
 • Gümüş Kaşık Takımı-Osmanlı dönemine ait tuğralı (II. Abdülhamit) gümüş; sade, yalın tarzda yapılmış dört adet tatlı kaşığı.

132 gr

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Gümüş Kaşık Takımı-Osmanlı dönemine ait tuğralı (II. Abdülhamit) gümüş; sade, yalın tarzda yapılmış dört adet tatlı kaşığı. 132 gr

  TLSold
 • Sulu Boya Resim-19. yy sonu, sulu boya ile resmedilmiş Süleymaniye Camii, İstanbul. Çerçevesi orijinal altın mazgaladır.

Not: Orhan İmzalı

Dıştan: 38cm x 20cm
İçten: 34cm x 16cm

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Sulu Boya Resim-19. yy sonu, sulu boya ile resmedilmiş Süleymaniye Camii, İstanbul. Çerçevesi orijinal altın mazgaladır. Not: Orhan İmzalı Dıştan: 38cm x 20cm İçten: 34cm x 16cm

  TLSold
 • Üçlü Gümüş Mama Bardağı-Sultan Mehmet Reşat tuğralı üzeri kalem işçilikli iki adet küçük bir adet büyük olmak üzere üçlü mama bardağı (çocuk su bardağı).

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Üçlü Gümüş Mama Bardağı-Sultan Mehmet Reşat tuğralı üzeri kalem işçilikli iki adet küçük bir adet büyük olmak üzere üçlü mama bardağı (çocuk su bardağı).

  TLSold
 • Çanakkale Maşrapa-Çanakkale Seramik Maşrapa
19. Yüzyıl sonu ağız kısmı gagalı. Beyaz sırlama ve boya akıtma tekniği ile yapılmış, tutamak yeri burgulu saç örgülü.

Yükseklik: 22cm
Genişlik: 12cm

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Çanakkale Maşrapa-Çanakkale Seramik Maşrapa 19. Yüzyıl sonu ağız kısmı gagalı. Beyaz sırlama ve boya akıtma tekniği ile yapılmış, tutamak yeri burgulu saç örgülü. Yükseklik: 22cm Genişlik: 12cm

  TLSold
 • Çift Gümüş Bardak-19. yy. Osmanlı II. Abdülhamit dönemine ait tuğralı. Üzeri kalem işçilikli büyük boy gümüş çift bardak.

168 gram

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Çift Gümüş Bardak-19. yy. Osmanlı II. Abdülhamit dönemine ait tuğralı. Üzeri kalem işçilikli büyük boy gümüş çift bardak. 168 gram

  TLSold
 • Opalin İbrik-19. yy sonu Osmanlı dönemine ait, Osmanlı sarayı için özel imal edilmiş opalin gülabdan ibrik.

Yükseklik: 20cm
Genişlik: 7cm
Tabak Çapı: 16cm

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Opalin İbrik-19. yy sonu Osmanlı dönemine ait, Osmanlı sarayı için özel imal edilmiş opalin gülabdan ibrik. Yükseklik: 20cm Genişlik: 7cm Tabak Çapı: 16cm

  TLSold
 • Sulu Boya Resim-19. yy sonu, sulu boya ile resmedilmiş Süleymaniye Camii, İstanbul. Çerçevesi orijinal altın mazgaladır.

Not: Orhan İmzalı

Dıştan: 38cm x 20cm
İçten: 34cm x 16cm

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Sulu Boya Resim-19. yy sonu, sulu boya ile resmedilmiş Süleymaniye Camii, İstanbul. Çerçevesi orijinal altın mazgaladır. Not: Orhan İmzalı Dıştan: 38cm x 20cm İçten: 34cm x 16cm

  TLSold
 • Fincan ve Gümüş Zarflar-Osmanlı dönemine ait iki adet tuğralı (II. Abdülhamit) gümüş kahve fincan zarfı ve bir adet porselen fincan.

Not: Fincan haliyle satılmaktadır.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Fincan ve Gümüş Zarflar-Osmanlı dönemine ait iki adet tuğralı (II. Abdülhamit) gümüş kahve fincan zarfı ve bir adet porselen fincan. Not: Fincan haliyle satılmaktadır.

  TLSold
 • Kahve Kabı ve Kemik Kaşık-19.yy osmanlı dönemine ait şimşir ağacından(tahmini) yapılmış kahve saklama kutusu ve kemik ile boynuzdan yapılmış hoşaf kaşığı.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Kahve Kabı ve Kemik Kaşık-19.yy osmanlı dönemine ait şimşir ağacından(tahmini) yapılmış kahve saklama kutusu ve kemik ile boynuzdan yapılmış hoşaf kaşığı.

  TLSold
 • Zenne Tavlası-Sedef ve kemik işlemeli, iç orta ve dış dama kısmı mühr-ü Süleyman motifi ve geometrik şekillerle süslenmiş zenne (kadın) tavlası.

Not: Pulları ve zarları mevcut değildir.

Kapalı Hali: 20cm
Uzunluk: 40cm

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Zenne Tavlası-Sedef ve kemik işlemeli, iç orta ve dış dama kısmı mühr-ü Süleyman motifi ve geometrik şekillerle süslenmiş zenne (kadın) tavlası. Not: Pulları ve zarları mevcut değildir. Kapalı Hali: 20cm Uzunluk: 40cm

  TLSold
 • Kahve İbriği-Osmanlı dönemine ait gümüş kahve ibriği. Pişirilen kahvenin çabuk soğumasını sağlamak için kapağında telkari işçiliği kullanılmıştır. Gövdesinde defne yaprağı motifi mevcuttur. Kulbunda çiçek desenleri bulunmaktadır. 

Boyutlar: 20cm x 8cm 
Ağırlık: 323gr

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Kahve İbriği-Osmanlı dönemine ait gümüş kahve ibriği. Pişirilen kahvenin çabuk soğumasını sağlamak için kapağında telkari işçiliği kullanılmıştır. Gövdesinde defne yaprağı motifi mevcuttur. Kulbunda çiçek desenleri bulunmaktadır. Boyutlar: 20cm x 8cm Ağırlık: 323gr

  TLSold
 • Bohem Şerbetlik-19. yy sonu Osmanlı dönemine ait bohem cam şerbetlik. Üzeri altın yaldızla stilize yaprak desenlidir. Yakut ve zümrüt renklerinde taşlarla zenginleştirilmiştir. Kapağında armut formunda tutamak mevcuttur. 

18cm x 12cm

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Bohem Şerbetlik-19. yy sonu Osmanlı dönemine ait bohem cam şerbetlik. Üzeri altın yaldızla stilize yaprak desenlidir. Yakut ve zümrüt renklerinde taşlarla zenginleştirilmiştir. Kapağında armut formunda tutamak mevcuttur. 18cm x 12cm

  TLSold
 • Şeref Akdik (1899 - 1972)-Ressamın 1943 yılında "3. Yurt Gezisi" programı için gittiği Erzincan'da yaptığı "Erzincan'da harman yeri" adlı imzalı çalışmasıdır. 

Dıştan: 57cm x 49cm 
İçten: 41cm x 35cm

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Şeref Akdik (1899 - 1972)-Ressamın 1943 yılında "3. Yurt Gezisi" programı için gittiği Erzincan'da yaptığı "Erzincan'da harman yeri" adlı imzalı çalışmasıdır. Dıştan: 57cm x 49cm İçten: 41cm x 35cm

  TLSold
 • Porselen İftariyelik-19. yy Yıldız porselef iftariyelik. Sarı zemin üzerine yaprak ve mavi stilize çiçek desenleriyle süslenmiştir. 

Ölçüler: 12cm x 20cm

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Porselen İftariyelik-19. yy Yıldız porselef iftariyelik. Sarı zemin üzerine yaprak ve mavi stilize çiçek desenleriyle süslenmiştir. Ölçüler: 12cm x 20cm

  TLSold
 • Zerendud levha yazı-19. yy sonu çivit zemin üzerine altın harflerle talik yazıyla yazılmış divan şiiri. Çerçevesi orijinal ahşap ve altın mazgaladır. 

Muhibbi Çaryarım, öz vücudum sadrıdır Sıddık, 
Ömerdir cismin canı, değil dersem olam zındık, 
Seven Osmanı buğz ile, Huddan bulmasın Tevfik, 
Yezid ibni Yezid olsun, Aliyi eyleyen tefrik. 

Not: İmza ve tarih mevcut değildir. 

Dıştan: 45cm x 53cm 
İçten: 34cm x 42cm

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Zerendud levha yazı-19. yy sonu çivit zemin üzerine altın harflerle talik yazıyla yazılmış divan şiiri. Çerçevesi orijinal ahşap ve altın mazgaladır. Muhibbi Çaryarım, öz vücudum sadrıdır Sıddık, Ömerdir cismin canı, değil dersem olam zındık, Seven Osmanı buğz ile, Huddan bulmasın Tevfik, Yezid ibni Yezid olsun, Aliyi eyleyen tefrik. Not: İmza ve tarih mevcut değildir. Dıştan: 45cm x 53cm İçten: 34cm x 42cm

  TLSold
 • Kemik ve Fildişi Kaşık Takımı-19.yy osmanlı dönemine ait bir adet fildişi üç adet kemikten mamul dört adet hoşaf kaşığı.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Kemik ve Fildişi Kaşık Takımı-19.yy osmanlı dönemine ait bir adet fildişi üç adet kemikten mamul dört adet hoşaf kaşığı.

  TLSold
 • Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı. (Haliyle - Boyun Kısmından)

Ölçüler: 38cm x 20cm

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı. (Haliyle - Boyun Kısmından) Ölçüler: 38cm x 20cm

  TLSold
 • Osmanlı Bozalık-18. yy ikinci yarısına ait, Fransız-Jacob Petit (J.P.) marka porselen bozalık. Tutamak kısmı ağaç dalı formundadır. Gövdesi stilize çiçeklerle bezenmiştir. Ürünün J.P. ürünlerinde çok nadir görülebilecek turuncu ve tek renge sahip olması dikkat çekmektedir. Osmanlı sarayları için özel imal edilmiştir.

Not: Son görselde görüldüğü üzere boyun kısmında kılcal düzeyde hafif bir kusur mevcuttur.

Yükseklik: 33cm
Çap: 19cm

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Osmanlı Bozalık-18. yy ikinci yarısına ait, Fransız-Jacob Petit (J.P.) marka porselen bozalık. Tutamak kısmı ağaç dalı formundadır. Gövdesi stilize çiçeklerle bezenmiştir. Ürünün J.P. ürünlerinde çok nadir görülebilecek turuncu ve tek renge sahip olması dikkat çekmektedir. Osmanlı sarayları için özel imal edilmiştir. Not: Son görselde görüldüğü üzere boyun kısmında kılcal düzeyde hafif bir kusur mevcuttur. Yükseklik: 33cm Çap: 19cm

  TLSold
 • Hidiv Şerbet Bardağı-19. yy. Osmanlı dönemine ait, Mısır valisi olarak görev yapmış Hidiv ailesine ait, zümrüt rengi zemin üzerine kadın isim ve soyisim baş harfleri inisiyal olarak işlenmiştir. Kapağı tuğralı gümüş, tutamak kısmı taç formundadır. Üzerindeki şeklin kraliçe tacı olması dolayısıyla bir kadına ithafen yapıldığı anlaşılmaktadır. İnce işçilikli, çok özel bir koleksiyonluk bohem şerbet veya su bardağı.(toplu iğne ucu çip)

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Hidiv Şerbet Bardağı-19. yy. Osmanlı dönemine ait, Mısır valisi olarak görev yapmış Hidiv ailesine ait, zümrüt rengi zemin üzerine kadın isim ve soyisim baş harfleri inisiyal olarak işlenmiştir. Kapağı tuğralı gümüş, tutamak kısmı taç formundadır. Üzerindeki şeklin kraliçe tacı olması dolayısıyla bir kadına ithafen yapıldığı anlaşılmaktadır. İnce işçilikli, çok özel bir koleksiyonluk bohem şerbet veya su bardağı.(toplu iğne ucu çip)

  TLSold
 • Bohem Zemzem İbriği-19. yy Osmanlı dönemine ait bohem zemzem ibriği. Osmanlı pazarı için özel siparişle üretilmiştir. Rengi elde etmek için içine uranyum katılarak imal edilmiştir. Üzeri mine işlemelidir.

Ölçüler: 20cm x 10cm

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Bohem Zemzem İbriği-19. yy Osmanlı dönemine ait bohem zemzem ibriği. Osmanlı pazarı için özel siparişle üretilmiştir. Rengi elde etmek için içine uranyum katılarak imal edilmiştir. Üzeri mine işlemelidir. Ölçüler: 20cm x 10cm

  TLSold
 • Sevr Vazo-18. yy (1765) Avrupasına ait, Osmanlı sarayları için imal edilmiş, Fransız yapımı sevr vazo. Stilize yaprak motifleriyle süslü, gövdesinde usta imzalı insan ve manzara figürlü el boyaması resim mevcuttur. Bronz aplikelerle süslenmiş, kapak tutamağı kozalak formundadır. Alt kaide, orta gövde ve kapak olmak üzere üç parçadan müteşekkildir.

Not: Kapağın bir tanesi haliyle.

Yükseklik - 34cm
Çap: 13cm

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Sevr Vazo-18. yy (1765) Avrupasına ait, Osmanlı sarayları için imal edilmiş, Fransız yapımı sevr vazo. Stilize yaprak motifleriyle süslü, gövdesinde usta imzalı insan ve manzara figürlü el boyaması resim mevcuttur. Bronz aplikelerle süslenmiş, kapak tutamağı kozalak formundadır. Alt kaide, orta gövde ve kapak olmak üzere üç parçadan müteşekkildir. Not: Kapağın bir tanesi haliyle. Yükseklik - 34cm Çap: 13cm

  TLSold
 • Kahve Fincanı ve Zarfı-18. yy sonu III. Selim dönemine ait, kobalt mavi renkte sır altı sırlama tekniği kullanılarak Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş üçer adet porselen fincan ve stilize çiçek motifli bakır üzerine tombak.

Porselen parça: 6cm x 7cm
Bakır parça: 4,5cm x 5,5cm

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Kahve Fincanı ve Zarfı-18. yy sonu III. Selim dönemine ait, kobalt mavi renkte sır altı sırlama tekniği kullanılarak Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş üçer adet porselen fincan ve stilize çiçek motifli bakır üzerine tombak. Porselen parça: 6cm x 7cm Bakır parça: 4,5cm x 5,5cm

  TLSold
 • Yağlı Boya Resim-Duralit üzerine yağlı boya çalışma, İstanbul Konulu (Üsküdar veya Eyüpsultan civarı) Tablo - Halil 1918 İmzalı

Çerçeve Genişlik: 39.5cm
Çerçeve Yükseklik: 50cm
Resim Genişlik: 24cm
Resim Yükseklik: 32.5cm

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Yağlı Boya Resim-Duralit üzerine yağlı boya çalışma, İstanbul Konulu (Üsküdar veya Eyüpsultan civarı) Tablo - Halil 1918 İmzalı Çerçeve Genişlik: 39.5cm Çerçeve Yükseklik: 50cm Resim Genişlik: 24cm Resim Yükseklik: 32.5cm

  TLSold
 • Tophane Fincan-19.yy Osmanlı dönemi tophane kahve fincanı ve tabağı, mükemmel işçilik ve kondisyonda.

Not: Fincanında toplu iğne başı kadar çip

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Tophane Fincan-19.yy Osmanlı dönemi tophane kahve fincanı ve tabağı, mükemmel işçilik ve kondisyonda. Not: Fincanında toplu iğne başı kadar çip

  TLSold
 • Kütahya Sürahi Çift-19. yy Osmanlı dönemine ait çift Kütahya sürahi. Üzeri stilize bitkisel motifleriyle süslenmiştir.

Not: Bir tanesinin ağız kısmında ufak bir tamirat vardır.

35cm x 20cm

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Kütahya Sürahi Çift-19. yy Osmanlı dönemine ait çift Kütahya sürahi. Üzeri stilize bitkisel motifleriyle süslenmiştir. Not: Bir tanesinin ağız kısmında ufak bir tamirat vardır. 35cm x 20cm

  TLSold
 • Osmanlı Gümüş Gülabdan-Osmanlı dönemine ait gümüş gülabdan. 19. Yüzyıl sonunda yapılmış, Konyalı ustaların zanaatıdır. 

35cm x 15cm

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Osmanlı Gümüş Gülabdan-Osmanlı dönemine ait gümüş gülabdan. 19. Yüzyıl sonunda yapılmış, Konyalı ustaların zanaatıdır. 35cm x 15cm

  TLSold
 • Çanakkale Testi-19. yy sonu, aplike rozetlerle dekore edilmiş, yeşil sırla kaplanmış çanakkale seramik testi. 

Yükseklik: 30cm 
Genişlik: 19cm

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Çanakkale Testi-19. yy sonu, aplike rozetlerle dekore edilmiş, yeşil sırla kaplanmış çanakkale seramik testi. Yükseklik: 30cm Genişlik: 19cm

  TLSold
 • Çift Gümüş Rus Tuzluk-Sovyet Rusya dönemine ait gümüş üzeri kırmızı ve beyaz mine işlemeli, damgalı çift tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal kaşığı ile birliktedir. 

Ağırlık: 65gr

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Çift Gümüş Rus Tuzluk-Sovyet Rusya dönemine ait gümüş üzeri kırmızı ve beyaz mine işlemeli, damgalı çift tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal kaşığı ile birliktedir. Ağırlık: 65gr

  TLSold
 • Bohem İbrik-19. yy Osmanlı dönemine ait, Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, billur cam üzeri kırmızı renkte kuş ve yaprak boyama bohem ibrik. 

Yükseklik: 25cm 
Çap: 11cm

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Bohem İbrik-19. yy Osmanlı dönemine ait, Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, billur cam üzeri kırmızı renkte kuş ve yaprak boyama bohem ibrik. Yükseklik: 25cm Çap: 11cm

  TLSold
 • Venedik Temalı Tablo-19. yy sonu (1873), Venedik temalı imzalı (imzası okunamadı) tuval üzerine yağlı boya tablo. Arkaplanda San Marco Bazilikası ve Aziz Mark'ın Çanı resmedilmiştir.

Not: Görsellerde görüldüğü haliyle tuvalinde iki yerinde hafif düzeyde restorasyon mevcuttur.

Dıştan: 100cm x 75cm
İçten: 80cm x 53cm

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Venedik Temalı Tablo-19. yy sonu (1873), Venedik temalı imzalı (imzası okunamadı) tuval üzerine yağlı boya tablo. Arkaplanda San Marco Bazilikası ve Aziz Mark'ın Çanı resmedilmiştir. Not: Görsellerde görüldüğü haliyle tuvalinde iki yerinde hafif düzeyde restorasyon mevcuttur. Dıştan: 100cm x 75cm İçten: 80cm x 53cm

  TLSold
 • Porselen Takım-19. yy.'a ait Fransız Marsilya yapımı 12 adet supple tabak. Kendi döneminde bir isme özel olarak yapılmıştır.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Porselen Takım-19. yy.'a ait Fransız Marsilya yapımı 12 adet supple tabak. Kendi döneminde bir isme özel olarak yapılmıştır.

  TLSold
 • Gümüş Kahvelik-19. yy. Osmanlı dönemine ait tuğralı (II. Abdülhamit) gümüş kahvelik. Üzeri kalem işçilikli, tutamağı kartal, kulpları stilize yaprak formunda yapılmış çok nadir koleksiyonluk bir parçadır.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Gümüş Kahvelik-19. yy. Osmanlı dönemine ait tuğralı (II. Abdülhamit) gümüş kahvelik. Üzeri kalem işçilikli, tutamağı kartal, kulpları stilize yaprak formunda yapılmış çok nadir koleksiyonluk bir parçadır.

  TLSold
 • Bohem Nargile Şişesi ve Tabağı-19. yy Osmanlı dönemine ait, Osmanlı pazarı için özel imal edilmiştir. Kesme bohem cam üzerine leylak rengi zeminde zarif çiçek bezemeleriyle süslenmiş, ince işçilikli nargile şişesi. 

Yükseklik: 24cm 
Çap: 13cm

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Bohem Nargile Şişesi ve Tabağı-19. yy Osmanlı dönemine ait, Osmanlı pazarı için özel imal edilmiştir. Kesme bohem cam üzerine leylak rengi zeminde zarif çiçek bezemeleriyle süslenmiş, ince işçilikli nargile şişesi. Yükseklik: 24cm Çap: 13cm

  TLSold
 • Yağlı Boya Resim-Duralit üzerine yağlı boya çalışma, Ortaköy Camii konulu tablo (1935). Sanatçı imzası isim ve soyisim baş harfleri ile belirtilmiştir. 

Dıştan 52cm x 47cm 
İçten 36cm x 26cm

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Yağlı Boya Resim-Duralit üzerine yağlı boya çalışma, Ortaköy Camii konulu tablo (1935). Sanatçı imzası isim ve soyisim baş harfleri ile belirtilmiştir. Dıştan 52cm x 47cm İçten 36cm x 26cm

  TLSold
 • Kahve Cezvesi-Osmanlı dönemine ait gümüş kahve cezvesi. 20. yy başı, saf gümüşten imal edilmiştir. Üzeri osmanlıca yazılarla motiflidir.

Osmanlı dönemine ait porselen fincan (mavi-beyaz) ve tuğralı gümüş tabağı.

Cezve
Boyutlar: 10cm x 7cm
Ağırlık: 102gr

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Kahve Cezvesi-Osmanlı dönemine ait gümüş kahve cezvesi. 20. yy başı, saf gümüşten imal edilmiştir. Üzeri osmanlıca yazılarla motiflidir. Osmanlı dönemine ait porselen fincan (mavi-beyaz) ve tuğralı gümüş tabağı. Cezve Boyutlar: 10cm x 7cm Ağırlık: 102gr

  TLSold
 • Bronz Şifa Tası-19. yy Osmanlı dönemine ait bronz üzerine şifa ayetleri yazılmış şifa tası. Çok iyi kondisyonda. 

18cm

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Bronz Şifa Tası-19. yy Osmanlı dönemine ait bronz üzerine şifa ayetleri yazılmış şifa tası. Çok iyi kondisyonda. 18cm

  TLSold
 • Bohem Şerbet Takımı-19. yy. dönemine ait, Osmanlı sarayları için özel yapılmış büyük şişe, küçük şişe, şekerlik, kadeh ve tepsiden oluşan toplam beş parçadan oluşan bohem şerbet takımı.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Bohem Şerbet Takımı-19. yy. dönemine ait, Osmanlı sarayları için özel yapılmış büyük şişe, küçük şişe, şekerlik, kadeh ve tepsiden oluşan toplam beş parçadan oluşan bohem şerbet takımı.

  TLSold
 • Gümüş Tatlı Kaşığı Takımı-19. yy. Osmanlı dönemi tuğralı (Abdülaziz) gümüş altı adet aznavur modeli tatlı kaşığı.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Gümüş Tatlı Kaşığı Takımı-19. yy. Osmanlı dönemi tuğralı (Abdülaziz) gümüş altı adet aznavur modeli tatlı kaşığı.

  TLSold
 • Gümüş Kaşık-19. yy' a ait Osmanlı Tuğralı Çift Gümüş Yemek Kaşığı. 
Yaprak ve çiçek desenleri ile barok tarzında yapılmıştır. 

63 gr 

Not: Soldaki kaşığık sap kısmında belirsiz bir kaynak mevcuttur.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Gümüş Kaşık-19. yy' a ait Osmanlı Tuğralı Çift Gümüş Yemek Kaşığı. Yaprak ve çiçek desenleri ile barok tarzında yapılmıştır. 63 gr Not: Soldaki kaşığık sap kısmında belirsiz bir kaynak mevcuttur.

  TLSold
 • Bohem Şerbetlik-19. yy' da Osmanlı sarayları için özel yapılmış bohem cam şerbetlik. Rengini elde etmek için camın karışımına uranyum ilave edilerek yapılmıştır.

17 x 10 cm
Tabak Çap : 15 cm

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Bohem Şerbetlik-19. yy' da Osmanlı sarayları için özel yapılmış bohem cam şerbetlik. Rengini elde etmek için camın karışımına uranyum ilave edilerek yapılmıştır. 17 x 10 cm Tabak Çap : 15 cm

  TLSold
 • Porselen Takım-10 kişilik İtalyan Verbano marka porselen çay ve pasta takımı. İki adet büyük servis tabağı ile birlikte toplam 35 parça porselen takım. Porselen üzerine gümüş grave aplike çalışması ile taçlandırılmıştır.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Porselen Takım-10 kişilik İtalyan Verbano marka porselen çay ve pasta takımı. İki adet büyük servis tabağı ile birlikte toplam 35 parça porselen takım. Porselen üzerine gümüş grave aplike çalışması ile taçlandırılmıştır.

  TLSold
 • Tophane Fincan-19.yy osmanlı istanbul işi tophane kahve fincanı ve tabağı.üzeri kalem işçilikli tuğralı ve altın bezemeli(silinmiş biraz yorgun)fincan ve tabakta iki adetçok küçük atık(resimlerde mevcut)

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Tophane Fincan-19.yy osmanlı istanbul işi tophane kahve fincanı ve tabağı.üzeri kalem işçilikli tuğralı ve altın bezemeli(silinmiş biraz yorgun)fincan ve tabakta iki adetçok küçük atık(resimlerde mevcut)

  TLSold
 • Yağlı Boya Resim-Cemal Toy 2018 İmzalı - 1969 yılında Kütahya'da doğdu. 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Cemal Toy yurt içi ve yurt dışında birçok karma ve kişisel sergiye katıldı.

Dıştan: 52cm x 22.5cm
İçten: 49.5cm x 19.5cm

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Yağlı Boya Resim-Cemal Toy 2018 İmzalı - 1969 yılında Kütahya'da doğdu. 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Cemal Toy yurt içi ve yurt dışında birçok karma ve kişisel sergiye katıldı. Dıştan: 52cm x 22.5cm İçten: 49.5cm x 19.5cm

  TLSold
 • Bohen Kase-19. yy Osmanlı dönemine ait komposto kasesi. Osmanlı pazarı için özel siparişle üretilmiştir. Rengi elde etmek için içine uranyum katılarak imal edilmiştir. Üzeri mine işlemelidir.

Kase: 6cm x 14cm
Tabak çapı: 16cm

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Bohen Kase-19. yy Osmanlı dönemine ait komposto kasesi. Osmanlı pazarı için özel siparişle üretilmiştir. Rengi elde etmek için içine uranyum katılarak imal edilmiştir. Üzeri mine işlemelidir. Kase: 6cm x 14cm Tabak çapı: 16cm

  TLSold
 • Tophane Şifa Tası-19.yy osmanlı tophane şifa tası(çamçak)tophanede çok nadir siyah renkte yapılmış olan şifa tasının iç yüzeyinde ayetel kürsi ayeti yazılmış olup nadir çıkabilecek koleksiyonluk bir eserdir(haliyle)

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Tophane Şifa Tası-19.yy osmanlı tophane şifa tası(çamçak)tophanede çok nadir siyah renkte yapılmış olan şifa tasının iç yüzeyinde ayetel kürsi ayeti yazılmış olup nadir çıkabilecek koleksiyonluk bir eserdir(haliyle)

  TLSold
 • Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  TLSold
 • Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Çanakkale Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  TLSold
 • Hidiv Şerbet Takımı-19. yy. Fransız yapımı gümüş kaplama aznavur işçilikli tepsi içerisinde, şişe, kadeh ve iftariyelik tabak. Mısır valisi olarak görev yapmış Hidiv ailesine ait, kobalt mavisi rengi zemin üzerine kadın isim ve soyisim baş harfleri inisiyal olarak işlenmiştir. Üzerindeki şeklin kraliçe tacı olması dolayısıyla bir kadına ithafen yapıldığı anlaşılmaktadır. İnce işçilikli, çok özel koleksiyonluk parçalardır.

Not: Kadeh haliyle satılmaktadır.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  Hidiv Şerbet Takımı-19. yy. Fransız yapımı gümüş kaplama aznavur işçilikli tepsi içerisinde, şişe, kadeh ve iftariyelik tabak. Mısır valisi olarak görev yapmış Hidiv ailesine ait, kobalt mavisi rengi zemin üzerine kadın isim ve soyisim baş harfleri inisiyal olarak işlenmiştir. Üzerindeki şeklin kraliçe tacı olması dolayısıyla bir kadına ithafen yapıldığı anlaşılmaktadır. İnce işçilikli, çok özel koleksiyonluk parçalardır. Not: Kadeh haliyle satılmaktadır.

  TLSold
 • Osmanlı Çift Kahve Fincanı-19. yy Osmanlı dönemine ait çift kahve fincanı. Tuğralı gümüş tabağı ile mükemmel kondisyonda koleksiyonluk bir eser.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Osmanlı Çift Kahve Fincanı-19. yy Osmanlı dönemine ait çift kahve fincanı. Tuğralı gümüş tabağı ile mükemmel kondisyonda koleksiyonluk bir eser.

  TLSold
 • Hilye-i şerif-SEYYİD HACI MEHMET HULUSİ EFENDİ

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Hilye-i şerif-SEYYİD HACI MEHMET HULUSİ EFENDİ

  TLSold
 • Afyon İşi Takunya-Osmanlı dönemi Afyon işi ahşap üzeri gümüş kakma işçilikle bitkisel dekorlu çift takunya. 

7cm x 7cm x 23cm

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Afyon İşi Takunya-Osmanlı dönemi Afyon işi ahşap üzeri gümüş kakma işçilikle bitkisel dekorlu çift takunya. 7cm x 7cm x 23cm

  TLSold
 • Sedef El Aynası-19. yy. Osmanlı dönemine ait sedef el aynası. İstanbul işi, tamamı sedef kesmedir. Üzeri bitkisel desenler ile işlenmiş bayan el aynası.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Sedef El Aynası-19. yy. Osmanlı dönemine ait sedef el aynası. İstanbul işi, tamamı sedef kesmedir. Üzeri bitkisel desenler ile işlenmiş bayan el aynası.

  TLSold
 • Kütahya Tabak-18. yy. sonu Osmanlı dönemin ait Kütahya çini tabak. Stilize çiçek ve lale desenleri ile bezenmiştir. Arka yüzü de ön yüzü kadar muhteşem güzelliktedir. Çok özel renklere sahiptir.

Not: Haliyle satılmaktadır.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Kütahya Tabak-18. yy. sonu Osmanlı dönemin ait Kütahya çini tabak. Stilize çiçek ve lale desenleri ile bezenmiştir. Arka yüzü de ön yüzü kadar muhteşem güzelliktedir. Çok özel renklere sahiptir. Not: Haliyle satılmaktadır.

  TLSold
 • Çanakkle Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Çanakkle Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  TLSold
 • Gümüş Şerbetlik-Osmanlı dönemine ait gümüş gülabdan. 19. Yüzyıl sonunda yapılmış, Konyalı ustaların zanaatıdır. 

35cm x 15cm

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Gümüş Şerbetlik-Osmanlı dönemine ait gümüş gülabdan. 19. Yüzyıl sonunda yapılmış, Konyalı ustaların zanaatıdır. 35cm x 15cm

  TLSold
 • Tombak Zarflar-19. yy. Osmanlı dönemine ait üç adet tombak zarf. Kondisyonları biraz yorgun olup orijinal tombak zarflardır.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Tombak Zarflar-19. yy. Osmanlı dönemine ait üç adet tombak zarf. Kondisyonları biraz yorgun olup orijinal tombak zarflardır.

  TLSold
 • Kemer Tokası-19. yy sonu Osmanlı dönemine ait gümüş üzeri mercan ve soğuk mine işçilikli kadın kemer tokası. 

Boyutlar: 25cm x 10cm 
Ağırlık: 388gr

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Kemer Tokası-19. yy sonu Osmanlı dönemine ait gümüş üzeri mercan ve soğuk mine işçilikli kadın kemer tokası. Boyutlar: 25cm x 10cm Ağırlık: 388gr

  TLSold
 • Tombak Sahan Kapağı-18. yy sonu Osmanlı dönemine ait tombak sahan kapağı. Tutamak kısmı sonradan orijinaline uygun formda yeniden yapılmıştır. Dış kısmında işlemeler dışında kalan bölümlerde tombak zamanla aşınmış durumdadır. İç kısmının kondisyonu iyidir.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Tombak Sahan Kapağı-18. yy sonu Osmanlı dönemine ait tombak sahan kapağı. Tutamak kısmı sonradan orijinaline uygun formda yeniden yapılmıştır. Dış kısmında işlemeler dışında kalan bölümlerde tombak zamanla aşınmış durumdadır. İç kısmının kondisyonu iyidir.

  TLSold
 • Tombak Sakızlık-19. yy. sonu bakır üzeri altın kaplama üzeri bitkisel motifler ile bezeli tombak sakızlık. Altın kondüsyonu iç ve dış çok iyi durumda. (Haliyle)

Yükseklik: 7.5cm
Çap: 7.5cm

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Tombak Sakızlık-19. yy. sonu bakır üzeri altın kaplama üzeri bitkisel motifler ile bezeli tombak sakızlık. Altın kondüsyonu iç ve dış çok iyi durumda. (Haliyle) Yükseklik: 7.5cm Çap: 7.5cm

  TLSold
 • Gümüş Takı Seti-Osmanlı yapımı iki küpe bir kolyeden oluşan gümüşten mamül takı seti. Üzerleri taşlarla süslenmiştir.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  Gümüş Takı Seti-Osmanlı yapımı iki küpe bir kolyeden oluşan gümüşten mamül takı seti. Üzerleri taşlarla süslenmiştir.

  TLSold
 • Gümüş Yemek Kaşığı-19. yy. Osmanlı dönemine ait tuğralı (Abdülaziz) gümüş yemek kaşığı. Saraydan belli bir isme ithafen üzeri yazılıdır (Server Ağa, hicri 1285 - miladi 1861). Üzerindeki tarih Padişah Sultan Abdülaziz'in tahta çıktığı tarihtir. Tutamak kısmı çok özel bir lale formunda olup tüm işleme ve zerafeti ile adeta gelin edasında, güzelliğinin zirvesinde bir eserdir.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Gümüş Yemek Kaşığı-19. yy. Osmanlı dönemine ait tuğralı (Abdülaziz) gümüş yemek kaşığı. Saraydan belli bir isme ithafen üzeri yazılıdır (Server Ağa, hicri 1285 - miladi 1861). Üzerindeki tarih Padişah Sultan Abdülaziz'in tahta çıktığı tarihtir. Tutamak kısmı çok özel bir lale formunda olup tüm işleme ve zerafeti ile adeta gelin edasında, güzelliğinin zirvesinde bir eserdir.

  TLSold
 • Mücevher Sandığı-19. yy sonlarında ceviz ağacından ahşap üzeri boşaltma tekniğiyle Osmanlı motifleri işlenerek yapılmıştır. Osmanlı pazarı için özel imal edilmiştir.

10cm x 25cm x 35cm

  Lot No: 70

  Lot: 70

  Mücevher Sandığı-19. yy sonlarında ceviz ağacından ahşap üzeri boşaltma tekniğiyle Osmanlı motifleri işlenerek yapılmıştır. Osmanlı pazarı için özel imal edilmiştir. 10cm x 25cm x 35cm

  TLSold
 • Varak Çerçeveli Resim-Duralit üzerine yağlı boya (imzalı). Avrupa ekolünde mükemmel bir fırçaya sahip olup, orijinal çerçevesinde çok ince detaylı bir çalışmadır. Küçük bir kareye bu kadar güzel ve ince çalışmayı ancak çok profesyonel bir ressam yapabilir. İmzası çerçevenin iç kısmındadır.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Varak Çerçeveli Resim-Duralit üzerine yağlı boya (imzalı). Avrupa ekolünde mükemmel bir fırçaya sahip olup, orijinal çerçevesinde çok ince detaylı bir çalışmadır. Küçük bir kareye bu kadar güzel ve ince çalışmayı ancak çok profesyonel bir ressam yapabilir. İmzası çerçevenin iç kısmındadır.

  TLSold
 • Gümüş Çerezlik-19. yy. Osmanlı dönemine ait tuğralı (Abdülaziz) gümüş ipek aznavur modeli ile yapılmış gümüş çerezlik. Muadillerinin yaklaşık iki katı büyüklük ve ağırlığa sahiptir.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Gümüş Çerezlik-19. yy. Osmanlı dönemine ait tuğralı (Abdülaziz) gümüş ipek aznavur modeli ile yapılmış gümüş çerezlik. Muadillerinin yaklaşık iki katı büyüklük ve ağırlığa sahiptir.

  TLSold
 • Çanakkle Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Çanakkle Testi-18. yy başları Osmanlı dönemi üzeri kabartma motifli Çanakkale seramik testi (şerbetlik, lohusa şerbetliği). Osmanlıda doğum yapmış olan kadınların lohusa şerbeti dağıtımında kullanılırdı. Testiler Dişi ve erkek ağız olmak üzere ikiye ayrılır. Kız çocuğu olanlara dişi, erkek çocuğu olanlara da erkek ağızlı şerbetlik kullanılırdı.

  TLSold
 • Çift Fincan ve Gümüş Zarf-Osmanlı dönemine ait tuğralı gümüş çift kahve fincanları ve zarfları. Orijinal kutusuyla birlikte.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Çift Fincan ve Gümüş Zarf-Osmanlı dönemine ait tuğralı gümüş çift kahve fincanları ve zarfları. Orijinal kutusuyla birlikte.

  TLSold
 • Çift Gümüş Tuzluk-19. yy. Osmanlı dönemine ait kuğu formunda yapılmış çift tuzluk ve orijinal kaşıkları. Çok özel, koleksiyonluk bir eser.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Çift Gümüş Tuzluk-19. yy. Osmanlı dönemine ait kuğu formunda yapılmış çift tuzluk ve orijinal kaşıkları. Çok özel, koleksiyonluk bir eser.

  TLSold
 • Porselen Kase-19. yy başlarına ait Moskova'da üretilen, çoğunlukla Osmanlı Devletine satış yapan Kuznetsov marka damgalı, turuncu zemin üzerine pembe çiçek desenli porselen çorba/komposto kasesi.

Yükseklik: 8cm
Çap: 16.5cm

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Porselen Kase-19. yy başlarına ait Moskova'da üretilen, çoğunlukla Osmanlı Devletine satış yapan Kuznetsov marka damgalı, turuncu zemin üzerine pembe çiçek desenli porselen çorba/komposto kasesi. Yükseklik: 8cm Çap: 16.5cm

  TLSold
 • Porselen Kase-19. yy başlarına ait Moskova'da üretilen, çoğunlukla Osmanlı Devletine satış yapan Kuznetsov marka damgalı, beyaz zemin üzerine pembe çiçek desenli porselen çorba/komposto kasesi.

Yükseklik: 9cm
Çap: 17cm

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Porselen Kase-19. yy başlarına ait Moskova'da üretilen, çoğunlukla Osmanlı Devletine satış yapan Kuznetsov marka damgalı, beyaz zemin üzerine pembe çiçek desenli porselen çorba/komposto kasesi. Yükseklik: 9cm Çap: 17cm

  TLSold
 • Porselen Çift İftariyelik-19. yy Yıldız porselen çift iftariyelik. Sarı zemin üzerine kırmızı ve yeşil tonlarda stilize çiçek desenleriyle süslenmiştir. 

Not: Bir tanesinin tutamak kısmında gözle ayırt edilmesi oldukça güç olan, kılcal düzeyde 1cm kadar restorasyon mevcuttur. 

Ölçüler: 9cm x 20cm

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Porselen Çift İftariyelik-19. yy Yıldız porselen çift iftariyelik. Sarı zemin üzerine kırmızı ve yeşil tonlarda stilize çiçek desenleriyle süslenmiştir. Not: Bir tanesinin tutamak kısmında gözle ayırt edilmesi oldukça güç olan, kılcal düzeyde 1cm kadar restorasyon mevcuttur. Ölçüler: 9cm x 20cm

  TLSold
 • Duvar Tabağı-Sümerbank Yıldız Porselen serisinden Küçüksu Çeşmesi temalı duvar tabağı. Usta imzalıdır.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Duvar Tabağı-Sümerbank Yıldız Porselen serisinden Küçüksu Çeşmesi temalı duvar tabağı. Usta imzalıdır.

  TLSold
 • Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  TLSold
 • Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  TLSold
 • Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  TLSold
 • Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  TLSold
 • Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Tombak Fincan Zarfı-19. yy. Osmanlı dönemine ait kabartma (repousse) tekniği ile yapılmış tombak fincan zarfı.

  TLSold
 • Çift Fincan ve Gümüş Zarf-19. yy. Osmanlı dönemine ait çift Kuznetsov marka fincan ve tuğralı gümüş zarf.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Çift Fincan ve Gümüş Zarf-19. yy. Osmanlı dönemine ait çift Kuznetsov marka fincan ve tuğralı gümüş zarf.

  TLSold
 • Çanakkale Tabak-19. yy Osmanlı dönemine ait kahverengi üzerine limon rengi akıtma ile yapılmış Çanakkale seramik, "Çarkıfelek tabak".

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Çanakkale Tabak-19. yy Osmanlı dönemine ait kahverengi üzerine limon rengi akıtma ile yapılmış Çanakkale seramik, "Çarkıfelek tabak".

  TLSold
 • Çift Fincan ve Gümüş Zarf-19. yy. Osmanlı dönemine ait çift Kuznetsov marka fincan ve tuğralı gümüş zarf.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Çift Fincan ve Gümüş Zarf-19. yy. Osmanlı dönemine ait çift Kuznetsov marka fincan ve tuğralı gümüş zarf.

  TLSold
 • Gümüş Yüzük-Osmanlı dönemine ait gümüş yüzük. Oltu taşı süslemeli.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Gümüş Yüzük-Osmanlı dönemine ait gümüş yüzük. Oltu taşı süslemeli.

  TLSold
 • Gümüş Rus Tuzluk-Sovyet Rusya dönemine ait gümüş üzeri mine işlemeli, damgalı tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal kaşığı ile birliktedir. 

Ağırlık: 49gr

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Gümüş Rus Tuzluk-Sovyet Rusya dönemine ait gümüş üzeri mine işlemeli, damgalı tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal kaşığı ile birliktedir. Ağırlık: 49gr

  TLSold
 • Enfiye Kutusu (Gümüş)-Çok zarif ve nadir bir eser olup kapak kısmı bitkisel motiflerle süslenmiştir. Ayar mevcut.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Enfiye Kutusu (Gümüş)-Çok zarif ve nadir bir eser olup kapak kısmı bitkisel motiflerle süslenmiştir. Ayar mevcut.

  TLSold
 • Çift Saksı-19. yy dönemine ait Keşmir (Kashmir) yapımı, Osmanlı pazarı için bakırdan imal edilmiş, üzeri kabartma çiçek ve desenli, tümüyle lale formunda çift kaşpo (çiçeklik). 

Yükseklik: 15.5cm 
Çap: 22cm

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Çift Saksı-19. yy dönemine ait Keşmir (Kashmir) yapımı, Osmanlı pazarı için bakırdan imal edilmiş, üzeri kabartma çiçek ve desenli, tümüyle lale formunda çift kaşpo (çiçeklik). Yükseklik: 15.5cm Çap: 22cm

  TLSold
 • Gümüş Rus Tuzluk-Sovyet Rusya dönemine ait gümüş üzeri mine işlemeli, damgalı tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal kaşığı ile birliktedir.

Ağırlık: 46gr

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Gümüş Rus Tuzluk-Sovyet Rusya dönemine ait gümüş üzeri mine işlemeli, damgalı tuzluk/baharatlık. Kendi orijinal kaşığı ile birliktedir. Ağırlık: 46gr

  TLSold
 • Gümüş Kaşık-19. yy Osmanlı dönemine ait üzeri yazılı, tutamağı saç örgüsü, tutamak ucu hilal formunda yapılmış bebek mama kaşığı. Çok özel, koleksiyonluk bir eserdir.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Gümüş Kaşık-19. yy Osmanlı dönemine ait üzeri yazılı, tutamağı saç örgüsü, tutamak ucu hilal formunda yapılmış bebek mama kaşığı. Çok özel, koleksiyonluk bir eserdir.

  TLSold
 • Gümüş Çift Zarf-Osmanlı Tuğralı Gümüş Kahve Fincanı Zarfı

Ağırlık: 83gr

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Gümüş Çift Zarf-Osmanlı Tuğralı Gümüş Kahve Fincanı Zarfı Ağırlık: 83gr

  TLSold
 • Porselen Hokkalık-Osmanlı Tuğralı Gümüş Tabağı ve Japon Satsuma Porselen Hokkalık.

Yükseklik: 5.5cm
Çap: 6cm
Tabak Çapı: 16cm

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Porselen Hokkalık-Osmanlı Tuğralı Gümüş Tabağı ve Japon Satsuma Porselen Hokkalık. Yükseklik: 5.5cm Çap: 6cm Tabak Çapı: 16cm

  TLSold
 • Satsuma Kahve Fincan ve Tabağı-19. yy. Osmanlı dönemine ait, Osmanlı sarayları için Japonya'da özel olarak tasarlanmış, kağıt inceliğinde porseleni ile muhteşem güzelliğe sahip fincan ve tabağı.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Satsuma Kahve Fincan ve Tabağı-19. yy. Osmanlı dönemine ait, Osmanlı sarayları için Japonya'da özel olarak tasarlanmış, kağıt inceliğinde porseleni ile muhteşem güzelliğe sahip fincan ve tabağı.

  TLSold